Płytki PCB na zamówienie
Jedną z podstawowych usług oferowanych w naszej firmie jest realizacja zamówienia płytek PCB. Zdajemy sobie sprawę nie tylko ze stopnia skomplikowania tego typu działań, ale również z kosztów, dlatego nasi klienci mogą liczyć na kompleksową pomoc w wyborze oraz zamówieniu płytek PCB.
Czym są płytki PCB?
Skrót PCB w języku angielskim oznacza Printed Circuit Board, czyli płytki obwodu drukowanego. Tego typu produkty stanowią podstawę większości urządzeń elektronicznych. Są one wykonane ze specjalnych materiałów izolacyjnych, na których znajdują się pola lutownicze oraz połączenia elektryczne umożliwiające mechaniczne i elektryczne łączenie różnych komponentów, co pozwala na stworzenie złożonych układów.
Płytki PCB na zamówienie
W naszym asortymencie posiadamy każdy rodzaj płytek PCB dostępny na rynku. Pomagamy klientom w wyborze najważniejszych komponentów oraz właściwości dostosowanych do specyfiki danego projektu.
Sam proces produkcji płytek PCB odbywa się w pełni automatycznie. Nasz zakład produkcyjny posiada nowoczesny i wyspecjalizowany park maszynowy, który został wyposażony w aż trzy linie montażowe – dwie z nich służą dużym produkcjom, natomiast jedna przeznaczona jest wyłącznie do tworzenia serii prototypowych.
Produkcja płytek PCB wymaga ogromnej precyzji, właśnie dlatego zainwestowaliśmy w specjalny automat do kontroli jakości AOI, który dba o najwyższą precyzję produkcji. Urządzenie na bieżąco analizuje i wskazuje ewentualne błędy, minimalizując ryzyko powstania wadliwego produktu. Dodatkowo w naszym zakładzie znajduje się również robot lutujący, który służy do lutowania elementów przewlekanych. Tego typu rozwiązanie charakteryzuje się najwyższą efektywnością – co więcej, eliminuje ryzyko błędu ludzkiego.
Projektowanie płytek PCB – jak wygląda proces?
Projektowanie płytek PCB to obecnie proces w pełni zautomatyzowany. Nasza firma zatrudnia szereg wyspecjalizowanych ekspertów, którzy dzięki wieloletniemu doświadczeniu są w stanie pomóc naszym klientom już na etapie składania zamówienia. Tym samym kontrahent otrzymuje produkt w pełni dostosowany do potrzeb oraz wymagań projektu.
Sama produkcja PCB jest poprzedzona szeregiem ważnych decyzji, które wpływają na ostateczny kształt płytki. Klient przy asyście naszego specjalisty musi podjąć decyzję dotyczącą materiału, z którego wykonane mają być płytki, grubości, czy ilości warstw.
Materiał wykonania – na co wpływa?
Wybór odpowiedniego materiału, z którego wykonana zostanie płytka ma szczególne znaczenie. To właśnie materiał wpływa na dobrą izolacyjność oraz decyduje o maksymalnej temperaturze eksploatacji. Najczęściej stosuje się laminaty kompozytowe (CEM), szklano-epoksydowe (FR-4) czy szklano-teflonowe (PTFE).
Grubość
Płytki PCB zazwyczaj dzielimy na trzy standardowe grubości:
- powyżej 1,5 mm – płytki grube
- poniżej 0,5 mm
- mniej niż 0,2 mm
Wybór odpowiedniej grubości wpływa na takie parametry, jak wytrzymałość mechaniczna czy lepsze właściwości rozpraszania ciepła. Warto pamiętać, że grubsze płytki są również sztywniejsze.
Liczba warstw
Poza materiałem wykonania oraz wyborem grubości, należy również zdecydować o liczbie zastosowanych warstw. Mają one duży wpływ na funkcjonalność oraz wydajność płytki, stąd muszą być dopasowane do specyfiki projektu.
Ze względu na liczbę warstw, płytki możemy podzielić na:
- jednostronne – charakteryzują się największą prostotą oraz najniższą ceną. Najlepiej sprawdzą się w projektach, które nie wymagają zbyt dużej liczby połączeń.
- dwustronne – umożliwiają zastosowanie większej ilości połączeń. W tym przypadku przewody są poprowadzone po obu stronach płytki.
- wielowarstwowe – posiadają największą ilość połączeń, dlatego najlepiej sprawdzą się przy bardziej skomplikowanych projektach.
Należy jednak pamiętać, że ilość zastosowanych warstw znacząco wpływa na cenę produkcji płytek.
Zamówienie PCB
Po wybraniu wszystkich najważniejszych parametrów, następuje montaż PCB. Cały proces odbywa się w naszym zakładzie, gdzie specjalne obrabiarki CNC zajmują się nawiercaniem laminatu. Następnie całość jest utwardzana, dzięki czemu zwiększa się jej odporność na uszkodzenia mechaniczne, i pokrywana warstwą cyny. Kolejny etap polega na wytrawianiu, czyli powstawaniu ścieżek oraz metalizacji, która zapewnia trwałe połączenia na płytkach wielowarstwowych. Na koniec wykonuje się warstwę opisową.
Realizacja zamówienia płytek PCB zawsze kończy się szeregiem testów, które sprawdzają czy produkt działa poprawnie oraz czy wszystkie połączenia działają w odpowiedni sposób. Przeprowadzamy 100% kontrolę, dzięki której nie musisz martwić się o dodatkowe koszty związane z pojawieniem się jakichkolwiek nieprawidłowości.
Realizowane przez nas zamówienia PCB spełniają wszystkie normy oraz charakteryzują się najwyższą jakością. Nasz park maszynowy stale podlega nowym innowacjom, a grono specjalistów czuwa nad całym procesem. Zajmiemy się również montażem końcowym, który obejmuje programowanie, testowanie, montaż finalny, serwisowanie, magazynowanie, a nawet ogólną logistykę tak, by nasz klient mógł liczyć na pełną opiekę nad projektem.
Podaj swoje dane, abyśmy mogli do Ciebie odpisać.
Twoje dane będą bezpieczne. Nie przekazujemy ich nigdzie więcej i nie będziemy zasypywać Cię niepotrzebnymi wiadomościami. Otrzymasz tylko same konkrety dotyczące Twojego pytania.