EMS Elektronix

Usługi EMS

Nasza Firma świadczy usługi EMS (Electronic Manufacturing Services) w szerokim tego słowa znaczeniu. Zajmujemy się montażem SMD i THT, a także kontrolą optyczną i myciem płytek. Oferujemy dostawę komponentów do montażu, szablonów oraz płytek PCB na preferencyjnych warunkach.

W naszym przedsiębiorstwie realizujemy dwie metody montażu elementów na płytkach drukowanych. Pierwsza z nich jest montaż powierzchniowy SMT (surface-mount technology), proces nakładania SMD odbywa się automatycznie. Cały proces można podzielić na następujące etapy:

  • Nałożenie pasty lutowniczej na odpowiednie miejsca na płytce drukowanej tzw. pady
  • Rozmieszczenie komponentów przez automat
  • Lutowanie płytki w piecu, w którym pasta lutownicza roztapiają się, tworząc spoiwo lutownicze
  • kontrola jakości wykonanych płytek systemem AOI

Drugą metodą jest montaż przewlekany (THT- Through-Hole Technology). Komponenty przystosowane do montażu THT posiadają wypustki druciane, które są przewlekane przez specjalne otwory w płytkach drukowanych a następnie lutowane do obwodu. Cały proces wykonywany jest ręcznie przez wykwalifikowany zespół.

Idąc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów rozwijamy swój park maszynowy. Już niedługo pojawią się w naszej siedzibie nowe maszyny mające na celu usprawnić proces produkcji, tak aby najbardziej wymagający klient był usatysfakcjonowany.